1/10 uncová zlatá 10€ Viedenská filharmónia v puzdre / Wiener Philharmoniker v ETUI

Razba najvyššej kvality
Séria Viedenská filharmónia  Wiener Philharmoniker
Nominálna hodnota 10 eur
Rytci Thomas Pesendorfer
Priemer 16,00 mm
Zliatina zlata Au 999,9
Jemná hmotnosť 3,12 g / 0,10 oz
V balení s puzdrom

Príležitosť Deň matiek, Veľká noc, Valentín, Deň otcov, Vianoce

€267
Dostupnosť: Momentálne nedostupné
Kód: WFAU1/10OZ
1/10 uncová zlatá 10€ Viedenská filharmónia v puzdre / Wiener Philharmoniker v ETUI
Garancia kvality
Garancia kvality
prémiových značiek štandardov Good Delivery

Podrobný popis

Viedenská filharmónia 1/10 unce = 3,11 gramu, ako ukulele v investičnom orchestri. Druhá najpredávanejšia filharmónia. Mimoriadne obľúbený u všetkých, ktorí chcú darovať čisté zlato z čírej náklonnosti. – Ako všetky ostatné filharmónie s najvyššou možnou rýdzosťou 999,9, teda z čistého zlata.

Viedenská filharmónia Wiener Philharmoniker hrá prvé husle na koncerte zlatých mincí. Je to najúspešnejšia európska investičná zlatá minca a podľa World Gold Council najpredávanejšia zlatá minca na svete v rokoch 1992, 1995, 1996 a 2000.

História a dizajn mincí Wiener Philharmoniker

10. októbra 1989 bola v obchodoch ponúkaná prvá Viedenská filharmónia. Odvtedy prinášame správy o nenapodobiteľnej viedenskej muzikálnosti do celého sveta našimi mincami.

Pri dizajne Viedenskej filharmónie zostala minca Wiener Philharmoniker sama sebou. Prečo meniť to, čo je dokonalé. – S mimoriadnou precíznosťou, motív bol vždy rovnaký; mení sa len rok vydania. Od prvej razby sú na minci na jednej strane zobrazené nástroje slávneho viedenského orchestra, a to roh, fagot, harfa, violončelo v strede a viola vľavo a vpravo a husle navrchu. Na druhej strane je organ v hlavnej sále Musikvereinu (často označovaného aj ako „Zlatá sála“), ktorý je známy z Novoročného koncertu. Minca, ktorú navrhol hlavný rytec rakúskej mincovne Thomas Pesendorfer, získala viacero ocenení.

Zlatá Viedenská filharmónia, celý orchester cenností: 1 unca, 1/2 unce, 1/4 unce, 1/10 unce, 1/25 unce.

Platia ceny, ktoré sú aktuálne zobrazené na našej webovej stránke (t. j. pri zadávaní objednávky), s výhradou chýb a nepresností.

Odkaz na vylúčenie práva spotrebiteľov na odstúpenie od zmluvy
Žiadne právo na odstúpenie od zmluvy
V zmysle § 18 ods. 1 Z 2 FAGG spotrebitelia nemajú právo na odstúpenie od zmluvy, keďže predmetom zmluvy na diaľku je dodanie tovaru, ktorého cena závisí od vývoja kurzov na finančných trhoch, na ktoré nemáme vplyv. .