Zlaté sporenie

Čo je sporenie do zlata?

Zlaté sporenie je služba a produkty Münze Österreich a Českej mincovne. Vy sa rozhodnete, ktorý drahý kov a ktoré mince alebo tehličky sa vám najviac hodia. Aj za malé sumy existuje skutočný drahý kov..

Šetríte fyzické mince a tehličky, ktoré Vám budú doručované alebo môžete si ich uložiť v trezoroch mincovne, žiadne virtuálne burzové nuly a jedničky, ktoré by sa Vám pádom burzy alebo akcií fondu nenávratne stratili.

Zlato pre každého

Láka vás investovanie do drahých kovov, ale odrádzajú vás vysoké jednorazové výdavky, ktoré sú s ním spojené? Potom je tu pre vás sporenie Münze Österreich a Českej mincovne. Tento druh postupného sporenia si môže dovoliť naozaj každý.

Minca k minci

Zlaté sporenie má, podobne ako stavebné sporenie alebo penzijné pripoistenie, podobu (ne)pravidelných mesačných platieb - nie sú však povinné, sporíte si ľubovoľnou sumou a tak často ako na to máte, až kým si nenasporíte na konkrétnu cieľovú zlatú mincu alebo zlatú tehličku - a to aj opakovane. Financie sa počas sporenia priebežne menia na zlaté mince alebo tehly.

Hmatateľná istota

Nasporené zlato, na rozdiel od virtuálnych jednotiek a núl na bankovom či burzovom konte, existuje fyzicky – môžete si naň siahnuť, odniesť si ho domov, uložiť v trezore Münze Österreich a Českej mincovne, uchovať pre budúce generácie alebo ho so ziskom odpredať.

Prečo sporiť do zlata?

Osvedčený produkt

Zlato bolo, je a bude. Na svete neexistuje platidlo, ktoré by bolo používané a rešpektované po celom svete tak dlho ako tento obľúbený fascinujúci „žltý kov“.

Trvalá hodnota

Zlato je investíciou odolnou proti globálnym krízam, geopolitickým turbulenciám a výkyvom trhov. Zlato financie nielen bezpečne uloží, ale aj zaujímavo zhodnotí.

Múdra investícia

Na rozdiel od tradičných peňazí zlato odoláva znehodnoteniu úspor vplyvom inflácie. Nákup investičného zlata aj jeho predaj sú navyše oslobodené od zdanenia.

Čo sa stane so zlatom, na ktoré si našetríte?

Môžete si ho nechať poslať poštou

Našetrené zlato vám bude pravidelne posielané poštou – úplne diskrétne na konkrétnu adresu.

Môžete si ho nechať uložiť do bezpečných trezorov

Na zlato uskladnené v trezoroch Münze Österreich a České mincovny sa môžete kedykoľvek prísť pozrieť a pokochať sa ním alebo si ho odniesť domov.

V prípade záujmu môžete zlato Münze Österreich a České mincovne ponúknuť k spätnému odkupu.