Zlatá minca 4 Gulden Gold 1892 František Jozef I. v ETUI (novorazba)

4 Guldeny alebo 10 Florinov/Frankov, tzv. štvorzlatník z roku 1892 František Jozef I. – Novorazba

Razba najvyššej kvality
Rad dukátov guldenových korún - zlatníky
Priemer 19,00 mm
Zliatina zlata Au 900
Jemná váha 2,90 g
Celková váha 3,23g
Minca s puzdrom

€247
Dostupnosť: Momentálne nedostupné
Kód: FJI4ZL
Zlatá minca 4 Gulden Gold 1892 František Jozef I. v ETUI (novorazba)
Garancia kvality
Garancia kvality
prémiových značiek štandardov Good Delivery

Podrobný popis

Gulden (Zlatník) je minca pôvodom z Nemecka. Od 14. storočia sa tu razili zlaté, neskôr aj strieborné. V Rakúsku bol gulden oficiálnou menou v 19. storočí.Francúzsko, Belgicko, Taliansko a Švajčiarsko vytvorili Latinskú úniu v roku 1865. V týchto krajinách by mali mať všetky guldeny rovnakú hodnotu, veľkosť a hmotnosť.

Rakúsko síce nevstúpilo do Latinskej únie, no aj tak razilo 4 guldeny a tiež 8 guldeny. Oba kusy mali rovnaké špecifikácie ako tie Union. Mince s podobizňou cisára Františka Jozefa sa razili do roku 1892. Potom koruna ako platidlo nahradila pôvodné guldeny-zlatníky. Dnes dostupné razby guldenu majú priemer 19 a 21 milimetrov.

Ceny podliehajú vývoju sadzieb na finančných trhoch, nad ktorými nemáme kontrolu, a preto sú aktuálne len tak, ako sú zobrazené na našej webovej stránke, chyby a opomenutia sú vyhradené.

Odkaz na vylúčenie práva spotrebiteľov na odstúpenie od zmluvy
Žiadne právo na odstúpenie od zmluvy
V zmysle § 18 ods. 1 Z 2 FAGG spotrebitelia nemajú právo na odstúpenie od zmluvy, keďže predmetom zmluvy na diaľku je dodanie tovaru, ktorého cena závisí od vývoja kurzov na finančných trhoch, na ktoré nemáme vplyv. .