Zlatá minca Dukát Františka Jozefa I. 1915 v ETUI (novorazba)

Razba najvyššej kvality
Rad dukátov guldenových korún
Priemer 19,75 mm
Zliatina zlata Au 986
Jemná váha 3,44 g
Celková váha 3,49g
Minca s puzdrom

Obecná príležitosť, prvé sväté prijímanie, konfirmácia, narodenie, narodeniny, Deň matiek, promócie, promócie, Valentín, Deň otcov.

Dukáty s rokom 1915 sú razené ako investičné zlato.

€278
Dostupnosť: Momentálne nedostupné
Kód: FJI1DUK
Zlatá minca Dukát Františka Jozefa I. 1915 v ETUI (novorazba)
Garancia kvality
Garancia kvality
prémiových značiek štandardov Good Delivery

Podrobný popis

Dukáty sa prvýkrát razili v Benátkach v 13. storočí. Odtiaľ sa rozšírili do celej Európy a začiatkom 16. storočia sa dostali aj do Rakúska. 1-násobný aj 4-násobný dukát tu boli oficiálnym platidlom až do roku 1858.

Do roku 1915 sa dukáty ešte oficiálne vyrábali ako obchodné zlaté mince. Rok 1915 vidno aj na všetkých moderných novorazbách, ako aj cisára Františka Jozefa a dvojhlavého orla. Tento dizajn bol prvýkrát použitý v roku 1872. Franz Joseph bol hlavou rakúsko-uhorskej monarchie 68 rokov, čím sa stal jedným z najdlhšie slúžiacich panovníkov modernej doby.

1-násobný zlatý dukát má priemer 19,75 milimetra, 4-násobný zlatý dukát je presne dvakrát väčší 39,5 milimetra. Obidva varianty cenného kúsku sú dostupné aj v elegantnom zamatovom obale a ladiacom darčekovom balení. Je tu niečo pre každú príležitosť a každý vkus.

Ceny podliehajú vývoju sadzieb na finančných trhoch, nad ktorými nemáme kontrolu, a preto sú aktuálne len tak, ako sú zobrazené na našej webovej stránke, chyby a opomenutia sú vyhradené.

Odkaz na vylúčenie práva spotrebiteľov na odstúpenie od zmluvy
Žiadne právo na odstúpenie od zmluvy
V zmysle § 18 ods. 1 Z 2 FAGG spotrebitelia nemajú právo na odstúpenie od zmluvy, keďže predmetom zmluvy na diaľku je dodanie tovaru, ktorého cena závisí od vývoja kurzov na finančných trhoch, na ktoré nemáme vplyv. .